Uluslararası Taşımacılık

Ekim 27, 2020
ISS Global

Üretim alanında hammadde, yarı ürün ve tamamlanmış ürünlerin belli yerlere ulaşması için lojistik hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Tonlarca hammadde işlenmek için fabrikalara, yarı ürünler birleştirilmek üzere montajlama alanlarına, özenle üretilen ürünler de son satıcılarına binek araçlarla ulaştırılamaz. Büyük çaplı kargoları yurtiçinde ve yurtdışındaki ilgililerine ulaştırmak için alanında uzman ekiplerden oluşan taşıma firmalarına ihtiyaç duyulur. Yurt içinde bir nebze kolay olan taşıma işi yurt dışı için birçok uğraş gerektirir. Uluslararası taşımacılık hizmeti sunan firmalar ürününüzün cinsi ve boyutları ne olursa olsun ulaşımın her alanıyla ilgilenerek alıcılarına ulaştırır. 

Uluslararası lojistik hizmetine ihtiyaç duyan göndericiler ürünlerin dünyanın diğer ucundaki alıcılarına güvenle, ilk formunu ve kalitesini koruyarak ulaşmasını ister. Taşınacak ürünün cinsi, boyutları, ulaşacağı bölge, yol ve iklim şartları nakliye tipini belirler. Uluslararası taşımacılık hizmeti sunan prestijli firmalar göndericilerin ihtiyaçlarını ve diğer tüm durumları analiz ederek optimum taşıma modelini belirler. Ürünlerin teslim alındığı kalitesini koruma görevini üstlenerek yol şartlarına göre hava, kara, deniz ve demiryollarıyla nakliye sürecini tamamlar. Uluslararası lojistik yönetimi alanında uzman ekip arkadaşları sayesinde oluşabilecek her türlü probleme anında doğru çözümler sunulur, ulusal ve uluslararası taşımacılık konusunda artan rekabeti iki taraf için de kara çevrilir. 

Uluslararası Nakliyede Süreç 

Uluslararası taşımacılık hizmeti sunan firmalar, ürünleriniz ne olursa olsun onları en uygun taşıma yöntemiyle dünyanın öbür ucundaki alıcısına ulaştırır. Bu ürünler Isparta’da üretilen güllerden hidroelektrik santrali yapılan gabari dışı devasa ürünlere kadar farklı boyutlarda olabilir. Ürünün gerektirdiği taşıma koşullarına en uygun olan özelliklerle donatılmış araçlar ve optimum yol güzergahı belirlenerek uluslararası taşımacılık projesine başlanır. Bu süreçte gönderinin yola çıkacağı zaman, kullanılacak araç ve güzergah, ulaşacağı tarih göndericiyle birlikte belirlenir. Gönderici lojistik hizmetinin her anında ürünlerinin nerede ve ne durumda olduğundan haberdar edilir. Böylece müşteriler ürünlerini her an takip ederek güvenli bir yolculuk yaptığından emin olur. 

Firmalar, uluslararası taşımacılık hizmetinin gerektirdiği tüm belgeleri bulundurarak müşterilerini can sıkıcı konularla ilgilendirmeden tüm aşamaları tamamlar. İnsan sağlığı ve güvenliği, çevre güvenliğinin farkında olarak lojistik hizmeti sunulur. Son teknoloji araçlarla lojistik sektöründe son zamanlarda büyük önem taşıyan doğa dostu taşımacılık modeli benimsenir. Böylece her gün yüzlerce sefer düzenlenmesine rağmen normalden oldukça düşük karbon salınımına izin verilir. Prestili uluslararası lojistik firmaları müşteri memnuniyeti için ürünlerin kargolanmasının yanında birçok hizmet sunar.  

Uluslararası ticaretin giderek küreselleşmesi uluslararası taşımacılık sektörünün yapısına farklı olanakları katmasını gerekli kılar. Bunlardan en önemlisi taşınan ürünün gıda veya bozulmaya elverişli olmasına karşın soğuk konteyner, ulaşımın hızlanması için farklı yollar, ürünün tipine veya yol şartlarına göre aktarmalı ulaşımdır. Müşterilerin en kısa zamanda üstün kaliteli ürünlerini alıcılarına ulaştırabilmesi için en uygun yurtdışı nakliyat tipi belirlenir. Bunun için firmayla iletişime geçildiğinde ilk olarak müşteri ihtiyaçları analiz edilir. Ardından ürünler için en güvenli uluslararası taşımacılık yöntemi belirlenir. Ürünlerin teslim alındığı tarihten alıcıya teslim edilene kadar form ve kalitesini korumak görevi üstlenilir. Alanında uzman ekip arkadaşları teslim alınan ürünlerin sınıflandırılma, ayrıştırılma, paketlenme ve yüklenmesini güvenle tamamlayarak yolculuğa hazır hale getirir. Uluslararası taşımacılık hizmeti başladığı andan itibaren gönderici ve alıcılar ürünlerin durumlarıyla alakalı her değişiklikte bilgilendirilir. Örneğin planlara göre araç değiştirilmesi ya da depolanması gereken ürünler bu aşamaya geldiğinde taraflar haberdar edilir. Firma uluslararası taşımacılık hizmeti dahilinde gümrükleme ve depolama hizmetlerini de sunar. Müşterilerin izin ve belge gibi detaylarla meşgul olmasına gerek kalmaz. Yolculuk şartlara ve planlamaya bağlı olarak tek araçla sürdürülebileceği gibi multimodal taşımacılık olarak da adlandırılan hava, kara ve denizyollarından birkaçıyla devam edebilir. 

Uluslararası Lojistik Modelleri 

Uluslararası nakliye hizmetine ihtiyaç duyan üretici ya da tedarikçi firmalar yolculuğun planlanma aşamasında bu hizmeti sunan firmalarla birlikte kullanılacak araçlara da karar verir. Karayolu taşımacılığı ulusal ya da uluslararası taşımacılık çeşitlerinde en fazla tercih edilen yöntemdir. Karayolu bağlamında “Tam Kamyon Yükü” ve “Kamyondan Az Yük” taşımacılığından ağır ve geniş yük taşımacılığına kadar geniş bir hizmet sunulur. Yurt içinde ya da uluslararası taşımacılık ihtiyaçlarına en uygun model de karayolu taşımacılığıdır. Ancak havayolu taşımacılığı da sağladığı hız sayesinde özellikle gıda ve bozulmaya yatkın ürünlerin taşınmasında oldukça tercih edilir. Denizyolu taşımacılığı ise firmalar için süre sınırlı değilse en ekonomik lojistik modelidir. Uluslararası taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyan firmalar geniş kapasitelerinden ve güvenliğinden dolayı deniz yolunu da oldukça tercih eder. Bu yöntemde Okyanus Gümrük Müşavirliği, Okyanus Konsolidasyonu, Dekonsolidasyon ve Operatör Rezervasyon Yönetimi hizmetleri de sunulur. Büyük ölçekli endüstriyel proje taşımacılığında ise deniz, hava ve karayolu taşımacılık hizmetlerinden tek tek veya farklı kombinasyonlarla yararlanılır. Uluslararası nakliyat firmaları taşımacılık sırasında müşterilerine depolama, sigortalama, uçak kiralama, gümrükleme, paketleme ve yeniden paketleme hizmetlerini de sunar. Ürünlerin güvenliği ve en kısa sürede alıcısına ulaşması için hangi yöntem seçilirse seçilsin yolculuk sırasında oluşabilecek tüm hataların veya gerekliliklerin sorumluluğunu, taşıyıcı firmalar üstlenir. Müşterinin ve firmanın maddi ve manevi hiçbir hasar almadan uluslararası taşımacılık hizmetinin tamamlanacağına dair garanti verilir.

Integrated Service Solutions (ISS) alanında uzman ekip arkadaşlarıyla yükünüz ne olursa ne kadar olsun ürünlerinizi dileğiniz yere güvenle taşır. Integrated Service Solutions (ISS), dünya genelinde 100 den fazla ofisiyle uluslararası taşımacılık hizmeti sunar. Siz de tedarikçisi olduğunuz hammaddelerin ya da ürettiğiniz ürünlerin nerede olduğu fark etmeksizin alıcılarına en kısa zamanda güvenle ulaşmasını istiyorsanız uzman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak için
Formu Doldurun

"

Kvkk

Taşıma Sözleşmesinin Unsurları Nelerdir?

Taşıma Sözleşmesinin Unsurları Nelerdir?

Taşıma sözleşmesi, mal veya yolcu taşıyıcısı ile gönderici, alıcı veya yolcu arasında yapılan bir sözleşmedir. Taşıma sözleşmesi, tipik olarak sözleşmeye taraf olanların hak, görev ve yükümlülüklerini tanımlar. Taşıma fiilleri gibi konuları ele alır ve mücbir sebepler...

Uluslararası Taşıma Sözleşmeleri Nelerdir?

Uluslararası Taşıma Sözleşmeleri Nelerdir?

Küreselleşen ve modernleşen dünya, uluslararası taşımacılığın önemini bir hayli attırmıştır. Uluslararası taşımacılığın öneminin artmasının bir diğer sebebi de üretim ve ihtiyaçların her geçen gün yenilenmesidir. Ayrıca bu durum dış kaynak kullanımının artmasını da...

Proje Ve İnşaat Lojistiğinin Temel Kuralları Nelerdir?

Proje Ve İnşaat Lojistiğinin Temel Kuralları Nelerdir?

  Proje ve inşaat lojistiğinin ana çerçevesi, taşıma işinin özelliği olarak başlangıç ve bitiş periyodunun belli olması ve işlem sırasında özel ekipmanlara ihtiyaç duyulmasıdır. Yurt içi ya da yurt dışında olmak üzere bir projede ihtiyaç duyulan tüm araç ve...

Teklif Al!